fbpx Kernu mõis Peosaalid - Kernu mõis

Peosaalid

BALLISAAL

Ballisaal on meie kõige suurem ja pidulikum saal. Saali mõõtmed on 12,2 m x 6,5 m , üldpindala 80 m2. Saali seinad on dekoreeritud kollase siidtapeediga, laes on karniis ja 2 suurt lühtrit. Eksponeerime siin ka lähedalasuvast Mõnuste karjäärist pärit paekivist ehitatud võlve.

VASTUVÕTUSAAL

Meie sinakates toonides vastuvõtusaalis on tore pakkuda peo alustuseks kergeid jooke. Saali mõõtmed on 5,1 m x 6,1 m, üldpindala 31,8 m2. Selles saalis on säilinud 200 aastat vana laekarniis. Saali ümbritsev viinamarjavääte kujutav joonis on taastatud ukse kohalt leitud esimeselt krohvikihilt pärit vana joonise järgi. Kuna leiti ka küllaltki hästi säilinud kolmas krohvikiht, siis seda oranžides ja mustades toonides joonist eksponeeritakse sondaazina. Saali kardinad on pärit St. John Lodge’i lossist Londonist. Laerosett taastati renoveerimise käigus. Olenevalt peo iseloomust ja külaliste hulgast on seda saali võimalik kasutada Rootsi laua stiilis laudade paigutamiseks või kohvilaua katmiseks.

KLAVERISAAL

Nagu saali nimigi ütleb, asub siin mõisa klaver. Saali mõõtmed on 7 m x 6,2 m, üldpindala 44,6 m2. Saali klaver kuulus Anton Hansen Tammsaarele, kes ostis selle oma tütrele klaveriõpinguteks. Peale kirjaniku surma müüs lesk klaveri A. Aarnale, kelle lastelastele klaver ka praegu kuulub. Meil on au olla selle ajaloolise klaveri ajutised hoidjad.Saalis ekponeerime anfilaatvahekäigus jällegi Mõnuste karjääri kvaliteetset paekivi. Laemaaling on taastatud laest leitud vanade maalingute fragmentide järgi. Kardinad on pärit St. John Lodge’i lossist Londonist, laerosett taastatud. Seda saali on hea kasutada muusikalisteks vahepaladeks. Vajadusel saab siin katta pikema peolaua 20 külalisele.

TANTSUSAAL

See saal oli algselt mõisa kõige suurem ja pidulikum saal. Saali mõõtmed on 5,1 m x 10 m, üldpindala 51,5 m2. Saalis on säilinud laekarniis ja 200 aastat vana parkettpõrand. Saalist pääseb aiaterrassile, mis muudab suvel saali kasutamise eriti nauditavaks. Saali saab katta pika peolaua kuni 40 inimesele. Suuremate pidude korral on saali hea kasutada tantsusaalina.

KOHVIK

Meie kohvikut ( 53,8 m2) on võimalik üürida vaid koos kogu maja eksklusiivse broneeringuga. Kohviku väiksemas saalis (12 m2) asub MuSu mõisarestorani baarilett. Suuremas saalis on Tallinna Raekoja kaminahju koopia. Kahjuks on kõik mõisa originaalahjud hävinud. Kohvikus on 7 neljakohalist lauda. Kohviku juurde kuulub Peakoka saal (20 m2), kus saab privaatselt teenindada kuni 14 külalisest koosnevat seltskonda. Seda saali saab broneerida ka eraldi kohviku saalidest.