fbpx Kernu mõis Sviidid - Kernu mõis

Sviidid

JÄRVESVIIT

Järvesviit on kujundatud sinistes toonides ja just pruutpaaride soove silmas pidades. Sviit koosneb avarast magamistoast (33 m2), eluruumist (15 m2), garderoobist (5 m2), avarast vannitoast (9 m2) ja järvevaatega rõdust (5,5 m2). Vannitoa sisustuses on kasutatud Inglismaa kuningannale Elizabeth II-le kuuluvast St John’s Lodge’i lossist pärit rohelist ja musta marmorit ning vannitoamööblit. Sviidi kõik aknad ja rõdu on vaatega paisjärvele. Hommikumeeleolu loob päiksetõusus särav järvevaade.

PARGISVIIT

Pargisviit on kujundatud punastes toonides. Tänu  avarale elutoale ja võimalusele anfilaadi kaudu olla ühendatud konverentsiruumidega sobib Pargisviit ideaalselt väiksemate koosviibimiste või juhatuse koosolekute korraldamiseks. Sviit koosneb avarast elutoast (33,2 m2), magamistoast (20 m2), garderoobist (4,1 m2) ja vannitoast (8,5 m2). Vannitoa ja garderoobi sisustuses on kasutatud Inglismaa kuningannale Elizabeth II-le kuuluvast St John’s Lodge’i lossist pärit punast marmorit ja vannitoamööblit. Akendest avaneb vaade mõisaparki ja päikeseloojangule.

TORNISVIIT

Arhitekt Carl Ludvig Engeli projekteeritud otsatornid olid algselt galeriide kaudu ühendatud peamajaga ning ilmselt kasutuses teenijaruumidena. Põhjapoolne otsatorn on taastatud ja selle ülemisel korrusel asubki tornisviit. Romantiline Tornisviit on avatud vannitoa ja kõrge katuslaega ruum (45,3 m2), kust avanevad vaated mõisaparki ja paisjärvele. Külalistel on seetõttu võimalus nautida nii päikesetõusu kui ka -loojangut. Tornisviidis on eksponeeritud maja 200 aastat vanad laetalad ja katusekonstruktsioonid.

 

VABARIIGISVIIT

Otsatorni alumisel korrusel asub Vabariigisviit, mis valmis just vabariigi 100ndaks sünnipäevaks. Sellest sai ta omale nime – Vabariigisviit. Vabariigisviit koosneb kahe suure aknaga elutoast (18,1 m2), magamistoast (10 m2) ja vannitoast (5 m2). Sviidis on kaminahi. Valgusküllasest elutoast avaneb vaade järvele, magamis- ja vannitoast aga vanale mõisapargile. Sviidil on eraldi väikese terrassiga sissepääs, mis võimaldab kõige suuremat privaatsust.

VÄIKE SVIIT

Mõisahotelli teisel korrusel asub meie kõige väiksem sviit, mis on sobilik lastega peredele. Väike sviit koosneb elutoast (15,4 m2), magamistoast (9 m2) ja vannitoast (4,4 m2). Elutoa diivanit saab kasutada lisavoodina.